• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Największe atuty UE

{Odkrywanie pięknej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najbardziej urokliwych krajów w Europie. Chociaż generalnie Portugalia jest sporo mniej znana wśród turystów, aniżeli Hiszpania, czyli sąsiad Portugalii, to wcale nie jest powiedziane, iż Portugalia jest jakoś gorszym państwem. A zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie tania, a już na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy otwarcie napisać, że Portugalia ma dużo do zaoferowania. Na dobry początek warto pod uwagę brać Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii. To także najbogatsze miasto, jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa w tym momencie o tym, iż Lizbona jest nawet kilkukrotnie bardziej bogata, aniżeli inne rejony kraju, który może nie jest biedny, lecz jednakże daleko mu do zamożności – na przykład za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, chociażby z takiego powodu, iż jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mówimy o klimacie, nie można nie wspomnieć o wspaniałych plażach, które są idealne dla zwolenników plażowania oraz ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest fantastycznym miejscem na odpoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko ładne, ale także oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na Starym Kontynencie
Bardzo wiele osób nawet twierdzi, że Włochy to najładniejszy kraj na całym świecie. Trudno generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy oferują nie tylko piękne miasta czy ciepłe plaże, lecz również dały nam artystów, smakowite jedzenie bądź luksusowe auta. Warto jednakże skupić się na zwiedzaniu Włoch. Strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z Polski codziennie latają jakieś samoloty do Włoch – głównie chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek zwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan często zbiera negatywne opinie, zatem najlepszym punktem startowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast w Europie. Warto także zobaczyć Wenecję, która jest bardzo urokliwym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Bardzo dobre są również miejscowości zlokalizowane w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zwiedzić Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, ale również warta większej uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby omówić wszystkie interesujące miejsca. To pokazuje potęgę Włoch.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z utęsknieniem wyczekuje na tenże cudowny czas jakim jest urlop. Po wielu tygodniach ciężkiej pracy nareszcie przychodzi ta chwila kiedy możemy razem z bliskimi udać się na wspólny wypoczynek. Dzisiaj opcji w tym zakresie posiadamy tak wiele, że niełatwo bywa zdecydować się. Warto zaznajomić się dokładnie z ofertami przeróżnych biur podróży, które mają niejednokrotnie do zaoferowanie wiele ciekawych lokalizacji w przystępnej cenie.
Jeżeli jedynie mamy tego rodzaju możliwość i chcielibyśmy trochę zaoszczędzić, dobrze jest zdecydować się na wypoczynek w nie tak bardzo popularnym okresie. Nie dość, iż ceny wówczas są o wiele niższe, to ilość turystów w najpopularniejszych kurortach jest również mniej frustrująca. Wybierając cel naszej podróży weźmy pod uwagę również by oprócz wartości wypoczynkowych, do których zalicza się plaża lub dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wyśmienitą pogodę i interesujące zabytki do zwiedzania jest zapewne Grecja. Stolica tego państwa, a więc Ateny, jest zupełnie przesiąknięta ważną historią, którą wszyscy powinni znać. Wybierając się na urlop do Grecji można mieć pewność, iż nie dosięgnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas wieloma przepięknymi zabytkami i legendami.|Wspaniała wycieczka do Australii
Australia to taki kraj, który według naprawdę wielu ludzi może uchodzić za niemalże prawdziwy raj. W końcu to piękne państwo, gdzie ciągle świeci słońce, zarobki są przyzwoite, a na dodatek cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi więc to, że Australia jest takim miejscem, do którego chce pojechać naprawdę wielu ludzi. Jeżeli należysz do tego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, że podróż do Australii to spory wydatek finansowy. To w końcu kraj zlokalizowany na końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednakże jeśli postaramy się, zapewne uda nam się zwiedzić ten wspaniały kraj. Należy po prostu ustalić sobie jakiś cel!
A trzeba jasno napisać, że Australia ma do zaoferowania dla turystów wiele atrakcji. Oczywiście Sydney, które we wszelkich rankingach jest umieszczane na czołowych miejscach, jeśli brać pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney oferuje dużo zabytków, na przykład słynną Operę, lecz również wiele innych miejsc. Ciekawym miejscem jest także Melbourne – a więc miasto, w którym jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii raczej nie mieszka zbyt wielu ludzi – około 20 milionów. Można powiedzieć, iż zdecydowana większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach we wschodniej części kraju – chociaż jest także spore miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości państwem świecie, który może każdemu z nas zaoferować bardzo wiele naprawdę pięknych widoków oraz Czy ciągle warto latać do Egiptu?
Egipt to już od dłuższego czasu kraj, gdzie wypoczywa bardzo wielu naszych rodaków. W końcu w Egipcie można bardzo dobrze wypocząć, a do tego pozwiedzać coś, zapoznać się z oryginalną kulturą, zjeść i wypić… Jednak ostatnio kraje muzułmańskie przeszły gwałtowną rewolucję, która sprawiła, że na przykład właśnie Egipt zmienił się w jakimś stopniu. Ogólnie Egipt to nadal idealne miejsce dla pragnących wypocząć za relatywnie małe pieniądze. Przecież Egipt jest turystycznym krajem, zatem nowe władze wiedzą, że nie mogą zadzierać z podróżnymi, bo są inne kraje, gdzie można odpocząć.
I z tego powodu właśnie Egipt to ciągle kapitalny wybór. Jeżeli zatem szukasz tego miejsca, gdzie spędzisz niezapomniane wakacje, bez dwóch zdań powinieneś pod uwagę wziąć Egipt! Warto również pomyśleć, jakie wycieczki fakultatywne, które możemy kupić w lokalnych firmach albo w biurze podróży są najbardziej odpowiednim wyborem. Być może warto zobaczyć Kair, czyli stolicę Egiptu, jedno z największych miast na całym świecie? Warto także naturalnie zobaczyć piramidy, które pokazują niegdysiejszą potęgę Egiptu. Gdy jesteśmy w Egipcie, ale w tym kurorcie turystycznym, który jest położony koło Jordanii, warto wykupić wycieczkę do Petry – olśniewające miasto!

1. Wejdź

2. Sprawdź teraz

3. Zajrzyj tutaj

4. Odwiedź stronę

5. Przeczytaj to

Categories: Turystyka

Comments are closed.